O NÁS

Jsme chovatelská stanice s vlastním, mezinárodně chráněným názvem "Mystic Gaia" (pod číslem 1045/18), což z překladu z řečtiny znamená bájná země. Název je také spojen s naší první fenkou Gayou, která dala i naší CHS tvář.

Sibiřský husky nám "do cesty" přišel v roce 2016.  Naprosto nás učaroval svojí povahou. Milý, hodný, pohodový, přítulný, laskavý, přátelský, ale také temperamentní s vlastní hlavou, pracovitý, zároveň hravý, inteligentní, a také tak trochu (někdy i často) vtipný pes :-) výborný zahradník! ... prostě parťák do nepohody. Následující rok jsme si přivezli první princeznu Gajušku. Další rok jsme si dojeli na Slovensko pro Blacky. Báječně si sedli, a vychází spolu dobře. Holky mají přátelskou a vyrovnanou povahu. Smečka se pomalu rozrůstá o další princezny z vlastního chovu Ashari Princess - Šery,  Bryony Little Rose - Brya a Daenerys - Deny.

Naši čtyřnozí kamarádi s námi tráví spoustu času. Jezdíme s holkami po lesích na kole, koloběžce a chodíme na treky, jezdíme na výlety a když je sníh, zapřaháme do saní. Občas vyrazíme na výstavu. Naše holky nám dělají velkou radost a jsou to báječné kamarádky. Ovšem na volno neběhají. Nestojí nám za to, i když jsou vcelku poslušné, aby nám utekly a my je už nenašli. Když jim zavelí jejich lovecký pud, tak jim jejich povaha a hlava může říct běž, a na naše volání nebudou reagovat. Ne proto, že by nechtěly přijít, ale proto, že je to Husky a tomu to v hlavě velí občas jinak - mají silný lovecký pud.. 


                                                                                 " Pes je jediné stvoření, které Vás miluje víc než sebe."

                                                                                                                                                      Josh Billings